Reflexní masáž a zábal rukou, manikúra nebo pleťová maska. Seniorky a i někteří senioři v léčebně dlouhodobě nemocných v Dolním Rychnově si aspoň na chvíli užili pořádného rozmazlování. V rámci charitativního projektu je totiž navštívily kosmetičky ze Střední školy živnostenské v Sokolově. Kromě procedur si mohli klienti léčebny užít také pochutnání na dobrotách, které jim studentky donesly pro zpříjemnění dopoledne.

„Mám z toho výborný pocit. Tyhle klientky by se k nám do praxe jinak vůbec nedostaly, tak mám velkou radost, že můžeme přijít my k nim. Do budoucna se myslím takováhle zkušenost hodí i z hlediska komunikace a schopnosti spolupracovat právě se staršími lidmi," svěřila se se svými dojmy jedna ze studentek Kateřina Vaclaviková. K seniorům studentky čtvrtého ročníku oboru kosmetička dorazily spolu s vedoucí odborného výcviku Jitkou Čedíkovou. „Naše návštěva byla tentokrát zaměřená na péči o ruce – masáže, zábaly, masky. Především ženy, ale i někteří muži si užili liftingové, kolagenové a další zábaly, některé dámy využily i možnost nechat si nalakovat nehty," informovala Čedíková. Kdo zrovna nevyužíval zkrášlovací procedury, mohl si pochutnávat na medovníku, jablečném či tvarohovém závinu nebo tvarohových taštičkách. I pochutiny si senioři moc pochvalovali.„Návštěvu jsme podnikly v rámci projektu 72 hodin, který chce upozornit na hodnotu dobrovolnické práce. Právě proto jsme pro seniory letos již podruhé připravily takzvaný Den pro radost," vysvětlila učitelka z živnostenské školy Tereza Petrovičová.

„Spolupráci s dětmi a studenty dlouhodobě vítáme a podporujeme. Mezigenerační kontakt je nesmírně přínosný pro obě strany. Konkrétně kosmetičky už zařízení navštívily minulý rok. Klienti tím, stejně jako letos, byli absolutně nadšení," řekla ředitelka společnosti DOP-HC Magdalena Radošová Scholzová. „Dokonce jsme uvažovali, že by nás kosmetičky mohly navštěvovat pravidelně a častěji. Kromě nich do zařízení nedávno dorazily také děti ze sokolovské 3. základní školy, které pomáhaly s úklidem zahrady. Pravidelně k nám jezdí například i děti z mateřských školek," doplnila ředitelka.