O víkendu se gruntovalo a dezinfikovalo, tak aby bylo v pondělí vše připravené. Již první den však ukázal, že to pro maséry a masérky nebude žádný med.

„Zákazníci se těšili. Poptávali termíny, hned jak vláda uvolnila opatření proti šíření koronaviru. Zajímali se alei po celou dobu, co a jak bude. Viděla jsem to pozitivně,“ říká masérka Lucie Bendová z Rotavy.

Hned první den měla na stole několik klientů. A jak sama přiznala, s ochrannými pomůckami se pracuje mnohem hůře. „Špatně se v tom dýchá,“ povzdychla si. Na otázku, co dělala po dva měsíce, kdy musela zavřít, říká, že odpočívala. „Minulý víkend jsem strávila ve své provozovně tím, že jsem vše dezinfikovala, uklidila, umyla okna a vyprala záclony, tak abych byla připravena na zahájení,“ dodala Bendová.

Nejvíce klientů chodí se slovy, že je především bolí záda a krční páteř.

Na zákazníky se těší také Naděžda Hosková ze Sokolova, která dělá masáže a pedikúru. Zároveň je zvědavá, jak vše bude probíhat. „Začínám od úterý a trochu se bojím toho, jak to půjde s rouškou a štítem. Snad to zvládnu, uvidíme,“ konstatuje odhodlaně.

V Sokolově rozdávají zdarma tašky na tříděný odpad.
V Sokolově rozdávají zdarma tašky na tříděný odpad