Ani nevlídné počasí neodradilo v sobotu obyvatele Horního Slavkova, aby vyrazili na náměstí, kde se vypuknul pravý masopust. V bohatém programu nechyběl   průvod masek, zabijačkové hody, masopustní koblihy, svařák, medovina či vystoupení dětí z DDM a školní družiny či bohatá štěstěna. Při sobotním veselí se volil i král masopustu.

Pořadatelé byli v mrazivém počasí připraveni. „Máme kávu, čaj, uzeniny a koláčky zdarma," lákala jedna z pořadatelek všechny příchozí. A nejen to. Na své si přišli i ti, kteří potřebují na zahřátí něco ostřejšího. Mezi návštěvníky neustále kolovalo plato se sladším likérem.

Po srazu masek vyrazil průvod za králem a obešel celé náměstí. Poté se vrátil do zdejšího kulturního domu, který nabízel nejen zabijačkové speciality, ale především zábavu pro děti. „Maškarní ples byl úžasný. Zaplnil se nejen sál, ale i kavárna a návštěvníci byli spokojení," sdělila ředitelka DDM a školní družiny v Horním Slavkově Martina Malečíková.

Jak upřesnila, skvělý byl DJ Jiří Němec, který měl na starosti dětskou diskotéku i děti ze zájmových kroužků, které zde vystupovaly. Řadu soutěží si děti opravdu užívaly a nechyběla ani bohatá tombola.

„Nelíbí se mi slovo tombola, říkáme jí štěstěna," poznamenala Malečíková.  Jak dodala závěrem, nejhezčí masku nevybírají, protože každá je originál. Některé jsou koupené nad jinými prý stráví maminky hodiny při jejím vyrábění. 

Svůj maškarní rej zažil o den později i Chodov. Staroměstský masopust si nejen Chodováci užili v neděli. Na programu byly zábavné soutěže, hry a veselý maškarní rej. Nechyběla ani nefalšovaná zabijačka a vepřové pochoutky. Zdarma se podával chléb se sádlem a na zahřátí teplá gulášová polévka. Masopust se konal v prostranství Staroměstské ulice.

A postavy ze snů či pohádek budou k vidění i o nadcházejícím víkendu. Tradiční masopustní průvod masek, lidová hudba a hlavně masové pochoutky všude kam oko dohlédne. To bude letošní oslava Masopustu na Statku Bernard, v sobotu 9. února.