S drobným mrholením, ale i deštěm se museli letos potýkat účastníci štafetového závodu na atletickém stadionu v Chodově. To byl také jeden z důvodů, proč nepadl rekord z roku 2005, kdy běžci společně urazili více než 385 tisíc metrů. Tentokrát zdolali zhruba o 55 tisíc metrů méně. Účastníkům to ale neubralo nic na radosti, že zvládli maxištafetu trvající celých 24 hodin. „Běželo se za deště i přes noc. Nic nás nemohlo zastavit,“ zažertoval hlavní rozhodčí závodu Martin Střelec. Jako kuriozitu uvedl výkon Radka Bártha, který se v pátek proběhl na stadionu a následující den se ženil.

Úkolem každého závodníka bylo uběhnout alespoň jeden okruh, což je 333,33 metru. Pak mohl dál předat štafetový kolík. Ten musel kolovat po celou dobu závodu.

Akce se zúčastnili zkušení borci, ale i řada nováčků. Jedním z nich byl i jedenáctiletý Sebastián Linhart z Chodova. Ten přispěl asi dvanácti koly. „Bavilo mě to. Jsem rád, že mě vzali mezi sebe,“ radoval se školák. „Mně osobně je milejší dát šanci takovým špuntům a sportovat pro radost, než se snažit o trhání rekordů a závodit na rychlost,“ podotkl Střelec.