Někteří zvolili ještě nenapuštěné jezero Medard, mnozí ale zapomněli na fakt, že do vody vstupují na vlastní nebezpečí. Kvalitu vody totiž nejenže nikdo nehlídá, zároveň ale vstupují stále do důlního místa, které zatím není přístupné veřejnosti.
Plocha Medardu je stále dolovým územím, zatím nejde o plochu přístupnou veřejnosti, to potvrdila i společnost Sokolovská Uhelná. Lidé by proto měli být opatrnější a raději zvolit vhodnější místo ke koupání. „Bojím se jít na sokolovské jezero Michal kvůli vyrážce, na městském koupališti je hlava na hlavě, tisíce lidí. Podle mě má Medard výbornou kvalitu vody, netušil jsem, že se tam ještě nesmí koupat. Budeme volit jinou variantu, ale nevíme kam," říká jeden ze sokolovských obyvatel Michal Čepelák. Krajská hygienická stanice pravidelně dohlíží hned na několik přírodních koupališť v celém kraje. Kompletní seznam naleznou lidé na webových stránkách stanice. V letošním roce zatím v kvalitě vody vítězí chodovská Bílá voda.

„Hygienici z krajské stanice v Karlových Varech jí minulý týden udělili nejvyšší známku kvality. Pro obyvatele města to je v těchto dnech, kdy teploty atakují přes 30 stupňů Celsia, dobrá zpráva. Některá obdobná koupaliště v okolí mají totiž kvalitu vody mnohem horší.Bílá voda v sezoně nabízí také občerstvení, mobilní toalety a nový multifunkční posilovací stroj. Kromě udržované písčitě pláže jsou k dispozici dva plovoucí pontony se schůdky pro jednodušší vstup do vody. Město se každý rok stará o údržbu cest, zeleně, provádí drobné opravy a menšími investicemi koupaliště postupně vylepšuje," informoval za Chodov Martin Polák.

Klára Čurlinová