Pohled na vznikající jezero Medard si mohou lidé přijet vychutnat z nové vyhlídky u Bukovan. Vidět je odtud na celou oblast bývalého lomu, který se postupně stává vyhledávaným cílem cykloturistů. Motoristé se k vyhlídce vozem nedostanou, zaparkovat mohou u hřbitova, a dál už ale musejí pěšky. Cestu totiž uzavírá závora, která má zabránit průjezdu.

„Je tam kvůli tomu, aby do prostoru nezajížděla auta, čtyřkolky a netvořily se zde černé skládky. Já si myslím, že to ale nikoho od návštěvy vyhlídky neodradí. Od závory to není daleko a vede tam upravená cesta,“ sdělil starosta Bukovan Miroslav Stropek.

Stavba vyhlídky vyšla obec na pět tisíc korun. Co bylo v jejích silách, si udělala sama. Úpravu prostranství si vzala na starost Sokolovská uhelná. „Jedná se vlastně o dočasnou vyhlídku. Originál by měl později stát o něco výše,“ doplnil starosta.
Současně si postěžoval, že ačkoli vyhlídka zatím funguje jen chvíli, už se na ní podepsali vandalové. „Někdo nám tam poničil informační tabuli. Také popadaly desky z dřevěné stříšky. To ale nevím, jestli za to může vítr, nebo nějací nenechavci,“ uvedl Stropek.

Podobnou vyhlídku má na druhé straně lomu Habartov. Lidé ji naleznou u křižovatky silnic směrem do Sokolova a Krajkové.
„Jsem tady poprvé a musím přiznat, že jsem si nemyslel, že je Medard tak obrovský. Z Bukovan je na něj skutečně pěkný výhled. Navíc je odtud možné vidět větrné elektrárny v Horním Částkově,“ řekl návštěvník vyhlídky Roman z Kraslic.