Vážený pane ministře Kalousku, jsem starosta malé vesnice Těšovice v karlovarském kraji. Existujeme od roku 1992 a po celou dobu se snažíme hospodařit s velice malým rozpočtem, potýkáme se s problémy nedostatečné infrastruktury, ale nejsme zadluženi.
Jak je možné, že tlak nadřízených orgánu je soustředěn na to, aby jednotlivé obce hospodařily jako správní hospodáři a každoroční audity pomáhají odhalit i ty nejmenší přestupky, když na druhé straně stát je zadlužený a neprošel by žádným auditem.

Má stížnost se týká tzv. porcování medvěda v parlamentu ČR. To co probíhá každý rok považuji za jednání, které se dá označit jako trestný čin. Jedná se o nesystémové kroky, které zajišťují popularitu poslanců v jejich obvodech.
Kdo dává právo poslancům, aby rozdělovali něco na úkor státního rozpočtu. Jak je možné, že v zemi, kde existují obce, které se nemohou postavit do řady standardních obcí, neboť nemají ani zajištěny základní potřeby obyvatel, jsou obce a města, kde dostávají milionové příspěvky nahodile na nejrůznější akce. Jakým systémem byly vybrány. Žádným.

Prostě urvali kus medvěda a příslušný poslanec si zajistil titul člověka, kterého je potřeba volit, protože umí zajistit peníze. Dělá to tento člověk pouze v souvislosti se svým znovuzvolením?
To je na jinou diskuzi. Moje stížnost je na zaběhlou praktiku v poslanecké sněmovně. Píšu proto, aby toto dělení medvěda okamžitě přestalo. Nesmířil bych se s touto praxí ani tehdy, kdyby někdo prokazoval, že se dělí nějaká rezerva.

Ve chvíli, kdy situace SR je tak špatná a navrhovaný schodek na úrovni 71 miliard, není nic na mimořádné a nesystémové dělení. Jste členem pravicové vlády, která chce dělat reformy, aby se situace radikálně změnila.
Nemůže se změnit, když během jednoho zasedání se rozdělí medvěd v hodnotě 6 miliard, nebo letos medvídek za 2,3, či 4 miliardy? Ani milion. Ani korunu, protože tímto dělením dáváte signál, že je třeba žít na dluh.
A to se v pořádných domácnostech, obcích a městech nedělá.