Křest se konal v pražské Academii na Václavském náměstí. „Původně se měla křtít jen knížka Psáno srdcem. Psáno životem bylo překvapení pro všechny přítomné. Jsem rád, že i ta se do křtu stihla v rekordně krátkém čase vytisknout,“ s úsměvem poznamenal Jiří Halberštát.

Ve světě knížek se pohybuje dlouho, vždycky ale jako editor v nakladatelství, nikoli autor. To ale neznamená, že sám nepsal. „Psal jsem si jen tak, nikdy mě ale nenapadlo vydat knížku,“ říká autor. V šuplíčku se mu tak nahromadilo 83 povídek. Třicet z nich si dnes lidé mohou přečíst v knížce Psáno srdcem. A všechny jsou věnované manželce, s níž je už 35 let. „Povídky pocházejí z let 1981 až 1984 a jsou romantické, z období zamilovanosti. A proč jsem je napsal? Vyloženě z přetlaku citů, měl jsem potřebu napsat, co cítím,“ charakterizuje svůj knižní počin.

Do druhé knížky zařadil nejen povídky ze života, jak napovídá název, ale také ty věnované dětem, se kterými pracuje celý život. Původní profesí je totiž vystudovaný učitel, ale velmi dobře ho znají ti, kteří měli co do činění s divadlem, recitačními soutěžemi nebo dramatickým kroužkem.

„I při křtu samotném zarecitoval letošní vítěz okresní soutěže v recitaci, jedenáctiletý Jakub Friml, báseň Petra Petříčka Horymír v dětském domově,“ doplnil Halberštát.

Knížky je možné získat v elektronické verzi. V papírové jsou zatím pouze u autora.