Cyklostezka by přitom mohla propojit Sokolov s Kraslicemi a ve finále se napojit i na moderní Bikeresort v sousedním Německu. Náklady na vybudování vůbec první takové cyklostezky na Kraslicku se odhadují až na 60 milionů korun. Svazek tak sonduje, kde by se daly peníze sehnat.

„Studie je na světě, ale abychom se nyní hnuli z místa, potřebujeme projektovou dokumentaci, jejíž vypracování by mohlo stát až čtyři miliony korun. To je první úkol, sehnat na ni peníze," říká předsedkyně Svazku měst a obcí Kraslicka a starostka Rotavy Iva Kalátová. Těší ji, že nápadu jsou nakloněni i další starostové ze svazku, ale i okolních měst a obcí, třeba v Josefově a Sokolově. „Příroda na Kraslicku je nepoznaná a atraktivní. Proto se chceme do budování cyklostezky pustit," řekl starosta Kraslic Roman Kotilínek.
Cyklostezka by z větší části měla vést podél řeky Svatavy, a tudíž i podél železnice. Lidé by tak mohli zdolat některý z úseků z Kraslic do Rotavy, Oloví a Sokolova a pak v pohodlí nasednout na vlak a nechat se odvézt do zvoleného cílového města.

Atraktivní je také možnost vyjížďky do sousedního Německa, kde vznikl moderní Bikeresort. „Příští týden bude zasedat svazek a hlavním tématem budou možnosti zajištění finančních prostředků na vybudování cyklostezky na Kraslicku," doplnila Kalátová.

Svazek už nechal aktualizovat studii starou několik let. Ukazuje se, že finančně náročný by byl tříkilometrový úsek mezi Kraslicemi a Olovím, kde by muselo být vybudováno hned několik přemostění. Jen tento úsek by vyšel na zhruba 30 milionů korun.