Aktuálně byla uvedena do provozu facebooková stránka Nové Sedlo lidem, kde se nejen místní občané, ale i kdokoliv další z široké veřejnosti může dozvědět aktuality z dění ve městě. Dlouhodobě už na Facebooku komunikují i další města na Sokolovsku.

„Jedná se o jakési rozšíření oficiálních stránek města. Stránka má sloužit nejen ke sdělování aktualit ze strany města a jeho organizací, ale především ke komunikaci s občany," uvedl novosedelský zastupitel Milan Pešák, jeden z autorů stránek. Právě živá online diskuze místních obyvatel je jednou z věcí, v nichž se sociálním sítím klasické webové stránky už nemůžou rovnat. „Je to velice rychlé a pružné. Na Facebooku už delší dobu pro občany Nového Sedla funguje skupina, ta je však uzavřená. Na stránku Nové Sedlo lidem může nahlédnout každý a kromě dění z radnice tu najde i tipy na kulturní akce a výlety nejen v Novém Sedle, ale i v blízkém okolí. Navíc se může snadno během vteřiny prokliknout například přímo na stránky místních podnikatelů a služeb," vyjmenoval výhody Pešák.

Novinky, fotografie, pozvánky a zprávy už delší dobu na svých facebookových profilech sdílí také třeba Sokolov, Chodov nebo Loket.