Náměstí a ulice měst a obcí na Sokolovsku už za pár týdnů ozdobí vánoční stromy. Radnice si na jejich výběru nechávají záležet. Někde je dovezou z přilehlých lesů, jinde je zase městům věnují jejich občané.

V Sokolově se jako každý rok budou tyčit dva vánoční stromy, a to jak na náměstí Budovatelů, tak i na Starém náměstí. Stromy získalo město od dárců. Město navíc nakoupilo nové ozdoby za 300 tisíc korun. Samotné slavnostní rozsvěcování vánočního stromku se tu bude konat 29. listopadu za doprovodu vánočních trhů.

To obec Bukovany již vánoční strom taktéž má, a to přímo z jednoho z tamních sídlišť. V letošním roce přibudou na vánočním stromku nová osvětlení a jako každoročně jej bude zdobit oranžový řetěz či skleněné rampouchy. Přibudou přitom další ozdoby a obec se ještě pustila do oprav pouliční vánoční výzdoby. Rozsvícení vánočního stromku v Bukovanech se bude konat 29. listopadu v 16 hodin. Program bude bohatý, účastníci se mohou těšit například na vypouštění balónků s přáníčky, vystoupení místních dětí s koledami či na pěvecký soubor Chorus Egrensis z Aše.

Historické město Loket bude mít jako každý rok vánoční strom z loketských lesů. Výzdoba stromu bude obdobná jako loni, avšak nově do ní přibudou vánočně laděné girlandy či loketský znak. Také sama loketská kašna bude mít vlastní výzdobu. Chybět nebudou například zimní koule nebo ryby. Rozsvěcování připadne na 29. listopadu od 16 do 18 hodin s bohatým programem. Vystoupí děti ze školek, škol i ze základní umělecké školy, starosta pronese svůj adventní proslov a nakonec celé náměstí potemní a společně si účastníci budou moci zazpívat píseň Purpura od Jiřího Suchého. Ovšem program neskončí pouhým rozsvěcováním vánočního stromku. Konat se následně budou i adventní trhy po celé čtyři víkendy. Náměstí tak ozdobí stánky plné vánočního sortimentu. Dále se otevře na náměstí Malá hudební scéna s kulturní vložkou. Po adventu se pak můžete těšit na silvestr, kdy v Lokti proběhne oslava pod širým nebem v amfiteátru či například koncert, kde se bude oslavovat i 700. výročí Karla IV.

Naopak v Chodově již několikátým rokem roste strom, který město využívá i na vánoční rozsvěcování. Ovšem kvůli malému vzrůstu stromku se ozdobí i další strom na konci Staroměstské ulice. Výzdoba stromků se nezmění, strom budou zdobit stovky světélek a ozdob. Rozsvěcení vánočního stromku se uskuteční 27. listopadu v rámci zahájení staroměstského adventu. Rozsvěcení bude provázet například živá hudba, pěvecké sbory či si můžete pochutnat na čaji a štole. V evangelickém kostele se jako každý rok představí koncert Hudby Hradní stráže. Starosta města Chodov Patrik Pizinger si pro občany připravil i malé překvapení.

Naopak v Kraslicích ještě vánoční strom hledají. Jasné je to, že rozsvěcet se bude slavnostně, a město chce dokonce začít v tomto období překonávat rekordy. O tom jaké, budeme informovat. Sandra Kubíčková