Z měst a obcí zaznívají hlasy, že některé z naplánovaných akcí se neruší, pouze odsouvají na později. „V Sokolově se odložily některé akce v základních a mateřských školách. Bylo to vždy po dohodě s řediteli škol. Navíc, jako každý rok, si každý z nich určil jednu prioritu, která se udělá. Ostatní se pozdrží,“ řekla starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Odloží se také oprava ulice Lidické nábřeží nebo rekonstrukce bytového fondu v Chelčického ulici, na kterou město žádá o dotaci. U prvního parkovacího domu se řeší projektová dokumentace. V září si zastupitelé opět řeknou, co dál, a možná dají ještě letos některým akcím zelenou.

Co se naopak v Sokolově dokončí, je hřiště u ZŠ Rokycanova, rekonstrukce ulice J.K.Tyla, dokončení šaten pro sportovce Baníku, chodníky na náměstí Budovatelů a dvě velké akce, jakými jsou stavba pobytového zařízení pro seniory, která pokračuje, a dokončení knihovny na Starém náměstí.

V Chodově čekají na uzávěrku čerpání rozpočtového určení daní. Akcemi, které mohou případně počkat, se tak chtějí zabývat až po jednání zastupitelů v příštím měsíci. O konkrétních akcích tak v těchto dnech nechce vedení města spekulovat.

Svou roli při rozhodování může u mnohých obcí hrát i fakt, zda konkrétní investice v budoucnu nepodraží.