Řadu novinek, které mají zefektivnit práci městské policie, chystá sokolovská radnice. K vybavení strážníků mají přibýt další minikamery, které budou natáčet jednání s případným pachatelem přestupku, či terminály, které pomohou strážníkům zjistit ihned na místě, zda se dotyčný svého protiprávního jednání dopustil poprvé či opakovaně.


„Kamery jsou podle mého názoru velice vhodné. Předejde se tak případným nesrovnalostem či pozdějším stížnostem při řešení přestupků,“ řekl starosta Sokolova Zdeněk Berka. Výhodou budou prý i nové mobilní terminály. „Strážník zadá rodné číslo a vyjede ihned údaj zda například neukázněný majitel psa páchá přestupek poprvé či byl za podobné jednání postihován již v minulosti,“ sdělil radní pro oblast bezpečnosti Jan Kropáček. Jak upřesnil, bude to možné ihned na místě a netřeba již volat kolegy na stálé službě, aby mu dotyčnou osobu lustrovali v evidencích.

Již dnes disponují strážníci třemi kamerami. Dvě jsou umístěné napevno ve služebním voze a třetí je přenosná. Dále mají ve vysílačkách zabudován vyhledávací systém GPS. „Lze tak monitorovat pohyb policistů a zaznamenat ho do mapy,“ konstatoval radní. Součástí je i tlačítko SOS, které v případě nouze navede kolegy strážníků přesně na místo, kde se nacházejí. Systém GPS stál 85 tisíc korun. „U minikamer nyní sondujeme poměr ceny s výkonem,“ dodal Kropáček.