Opuštěný a roky nevyužívaný objekt v centru města, ve kterém v minulosti sídlila radnice, zvažuje koupit město Kraslice. To přichází s obřími plány přebudování objektu na hostel, kanceláře, malometrážní byty i zázemí pro uměleckou školu nebo dům dětí a mládeže. Zda bude mít projekt úspěch, rozhodnou zřejmě dotace.

„V této fázi jednáme se soukromým vlastníkem o odkoupení objektu," potvrdil zájem města starosta Kraslic Roman Kotilínek. Zatím nechce spekulovat o tom, na kolik by opravy objektu a jeho přebudování vyšly. „Máme už nicméně vyhotovenou vizualizaci, jak by mohl dům v budoucnu vypadat. Rekonstrukce bychom přitom museli rozdělit do několika etap a žádat na část nekomerčních oprav dotace," řekl.

Město má představu, že by v prostorách bývalé radnice s obřími hodinami na své hlavní části vznikly kanceláře pro komerční účely, vůbec první muzeum města, hostel a v podkroví malometrážní byty. Druhá část by pak sloužila například domu dětí a mládeže pro zájmové kroužky a otevřeny by tam mohly být i další učebny pro základní uměleckou školu, která už nemůže vzhledem k nedostatku prostoru přijímat nové žáky. Mluví se i o kavárně a dalším využití. Město vzhledem k probíhajícím jednáním nechce komentovat cenu, za jakou by objekt koupilo.

„Vidíme jako potřebu vybudovat například malometrážní byty. Místní firmy zde totiž těžko ubytovávají zaměstnance, což bývá překážkou. I hostel má své opodstatnění. Levné ubytování tu pro turisty nebo cyklisty, kteří se tu zdrží třeba jen pár dní, chybí. Stejně tak dlouho diskutované muzeum," doplnil Kotilínek.