Ulice města Březová na Sokolovsku nebude už hlídat jen jediná kamera. Březová má v plánu rozšířit kamerový systém. K dosavadní jediné kameře, která míří z budovy radnice na náměstí a nejbližší okolí, by měly letos přibýt další dvě. Napojeny budou na pult centralizované ochrany v Sokolově a ohlídají multifunkční centrum s parkovištěm a vjezd do Březové.

Původní prognózy mluvily až o čtyřech nových kamerách. To by však bylo příliš drahé. „Dostali jsem cenovou nabídku. Nákup a poté hlavně provoz a režie jsou velmi nákladné. Letos proto chceme prozatím dvě kamery," říká starosta Březové Miroslav Bouda.

V současné době se podle něj dolaďují detaily. Město prý ví, co chce a za jakých technických podmínek. Zájem je napojit kamery na pult Městské policie Sokolov. Jedna kamera by měla hlídat chloubu Březové a tou je multifunkční centrum za téměř sto milionů korun. Kamera by měla dohlédnout i na přilehlé okolí, a to včetně parkoviště. Druhý kamerový bod bude po dohodě s policií na příjezdu do města.

„Záznam z něj by mohli policisté použít například při pátrání. My bychom ji měli zase jako dopravní kameru, která by monitorovala okolí kruhového objezdu při vjezdu do Březové," upřesnil Bouda.

Kamer by chtělo město do budoucna více. Chce si ohlídat veřejná místa, kde se schází omladina, anebo prostory před restaurací a dohlédnout tak na veřejný pořádek v Březové. Sousední Sokolov je na spolupráci připraven.

„S připojením na náš pult centralizované ochrany také není problém, sami jsme to Březové nabídli," řekl radní Sokolova a zároveň velitel městské policie Petr Kubis. Jak upřesnil, Březová si vše hradí sama. Občané jsou opatrní. „Na kamery jsou vždy názory pro a proti. V Březové není velká kriminalita. S hlídáním parkoviště, které je plné aut, nemám problém," řekl jeden z Březováků.