Ze dvou tamních ubytoven se rekonstruovala pouze jedna, druhá se přitom měla opravit už před sedmi lety. Tehdejší zastupitelé totiž revokovali své usnesení a ustoupili od záměru rekonstruovat druhou z ubytoven.

Hlavním důvodem byla nevýhodná dotace. Město mělo její opravu v plánu, ale oproti původním předpokladům se podíl Sokolova na dotaci téměř zdvojnásobil. Budova je totiž využívána komerčně. Jsou v ní pronajaté kanceláře, restaurace a nájemníci. Dotace byla proto omezena, s tím ale Sokolov nepočítal. Oprava se proto odložila a ubytovna nadále chátrá. Rozdíl v zájmuo ubytování ve staré a nové budově byl okamžitě znát. Montérům dříve nevadilo přespání ve staré ubytovně. Nyní si však raději připlatí a využijí zázemí sousední nové budovy.

„Já bydlím v té staré. Je tam nejlevnější cena ve městě. Polovinu mi navíc doplatí sociálka,“ sdělil jeden z nájemníků. Každá ubytovna nabízela zhruba 50 lůžek, ve zrekonstruované se kapacita zvýšila na 58. Ubytování je tam rozdělené do dvou kategorií a jeden pokoj v přízemí je speciálně zařízený pro vozíčkáře. Samozřejmostí je bezbariérový přístup a sociální zařízení na některých pokojích. Ty zbývající jsou pro více osob a koupelny s toaletami mají společné.

Pořadatelé či správci ubytovnu nabízí při soustředění sportovních kolektivů. Tomu nahrává fakt, že jsou v těsné blízkosti veškerá sportoviště. Střechu nad hlavou tam mohou najít fotbalisté, kteří mají k dispozici několik travnatých a jedno umělé hřiště. Je tam lehkoatletický areál s možností kryté dráhy v budově, dále ledová plocha či tenisové kurty, které se momentálně rekonstruují.

Ubytovna je připravena vyjít vstříc všem kolektivům.

„Dovedu si představit, že u nás budou bydlet sportovci, turisté, cyklisté nebo například divadelní soubory, které jezdí v hojném počtu na Sokolovskou čurdu,“ říká jeden z oslovených Sokolováků Pavel Vejtonský.