„Oplocení ochrání hrobku, která je majetkem města, před vandaly. Součástí projektu je také oprava zdí a podezdívek zpětným osazením a zaspárováním uvolněných kamenů. Dále bude provedena úprava okolního terénu a odstranění mechů a náletových dřevin,“ řekl mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

O tuto veřejnou zakázku se ucházeli tři zájemci, zvítězil uchazeč s nejnižší nabídkovou cenou 724 tisíc korun.

„Hrobka významné právnické rodiny Franze Schustera (1856–1939) byla v minulosti mimo jiné terčem útoků vandalů, což jistě není žádoucí. Zcela jistě jde také o pietu vůči mrtvým, hroby patří ke svědkům časů dávno minulých,“ konstatoval místostarosta Sokolova Jan Picka.

Práce jsou plánovány v termínu květen až červenec. Význam mají nejenom místa posledního odpočinku nadregionálně důležitých osobností, ale i hroby významných místních obyvatel. Což je určitě tato hrobka, která je vedená v památkovém katalogu Národního památkového ústavu.

V první etapě se regenerovala část parku od nemocnice směrem k hrobce. Ve druhé to bylo od rozhledny pod hřbitov až směrem ke křižovatce ulic K. H. Borovského a Heyrovského.

„Místo v parku pod rozhlednou si myslím prokouklo, byla to taková zanedbaná část v centru města, samé křoví a mezi ním se táhl parovod. Nyní to vypadá lépe,“ říká jeden z kolemjdoucích Jan Svátek.