Ustavující zastupitelstvo v Sokolově potvrdilo koaliční dohodu a zvolilo starostou největšího města okresu Jana Picku (ČSSD). Návrh na starostu podpořili kromě koaličních partnerů i zastupitelé KSČM. Pro Picku zvedlo ruku 25 z 26 přítomných zastupitelů. On sám se zdržel hlasování.

„Předchozí vedení předává město v dobrém stavu. Čeká nás období, které bude složité, ale na spolupráci v zastupitelstvu se těším," řekl Picka po svém zvolení.
Osmačtyřicetiletý Picka byl dosud ředitelem městského domu kultury. Na místo ve vedení MDK je vypsáno výběrové řízení. Pracovní místo je na dobu určitou, a to po dobu výkonu mandátu starosty na radnici.

V nové devítičlenné městské radě budou mít podle koaliční dohody po třech křeslech ČSSD i ANO, dva radní bude mít Hnutí pro město Sokolov. Poslední, deváté místo v radě dostane opozice, konkrétně KSČM.

Změna nastala ve vedení kontrolního výboru. Zpočátku se uvažovalo o nabídce opoziční KSČM. Poté byla ve hře Radnice středu. Po ustavujícím zastupitelstvu se nakonec předsedou stal Pavel Rybář z ANO 2011. Finanční výbor si ponechala vítězná ČSSD a jako předsedkyni zvolili zastupitelé Věru Kaiserovou.