U prvních dvou zaplatí za zpracování ceny včetně dokumentace desítky tisíc. Chce však znát i cenu dalšího parkovacího domu a také zmapovat situaci s náměstím Budovatelů. Poté by přišlo na řadu zpracování projektu.

„Potřebujeme kvalifikovaný odhad investičních nákladů. Za první dva odhady zaplatí město 30 a 35 tisíc korun. Nyní ještě čekáme od stejné firmy nabídku na parkovací dům v ulici Závodu míru za Penny. Hlavně ale chceme, aby zmapovali také náměstí Budovatelů. To je největší bolest starého města v oblasti parkování,“ říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

Město Sokolov chce kvůli katastrofální situaci s parkováním připravit projekty hned na pět parkovacích domů. Tři z nich by měly být velké, zbylé dva menší.

Ty velké by mohly stát na dvou největších sídlištích a u dopravního terminálu.

„Jednou lokalitou by mohla být Vítězná pod nynějším Malým náměstím, kde se nyní parkuje provizorně kvůli opravě ulice Spartakiádní. Druhým místem by měla být část sídliště mezi ulicemi Jelínkova a Kosmonautů. A třetí větší parkovací dům by mohl stát u nádraží. Zde bychom si pravděpodobně mohli jako město sáhnout i na dotaci,“ konstatoval Picka.

Zbylé dva menší by měly vyrůst na sídlišti Michal, a to každý na jedné jeho straně. Řidiči se ptají, jak to bude s placením v parkovacích domech.

„Něco by se zřejmě platit muselo. Šlo by pravděpodobně jen o to, aby se pokryly provozní náklady. Dokážu si představit například 300 korun měsíčně za své parkovací místo. Je to ale jen můj hrubý odhad,“ dodal Picka.

Městská policie jezdí ve většině případů na zavolání lidí a pokutuje špatné parkování.

„Ano, jezdí na udání sousedů, sám jsem to zažil. Ale parkovat na Vítězné není kde,“ říká Radek Vejlemský. Na otázku pokutovaných řidičů, kde tedy mají své auto zaparkovat, nachází odpověď velmi těžko. Odpoledne je situace s parkovacím místem katastrofální. Špatně stojící auta však nevadí jen sousedům, ale i hasičům či záchrance.