Vedení sokolovské radnice navštívilo Ministerstvo financí, kde opět konzultovalo případ sankce za rekonstrukci zimního stadionu. Město má do poloviny října žádost o posečkání, která je schválena Regionálním operačním programem (ROP). Podle slov starosty Sokolova Jana Picky v případu zatím k žádnému posunu nedošlo, ale prý je v těchto dnech více než jasné, že do poloviny října případ vyřešen nebude.

„Ministerstvo financí v současné době řeší několik případů, podobných tomu našemu. Myslím si, že i ministerstvo je tak trochu zaskočeno množstvím žádostí od příjemců dotací, kteří byli stejně jako my nějakým způsobem sankcionováni ROP. K vyřešení jich mají kolem dvou stovek," řekl Picka. Podle jeho odhadu by mohl Sokolov vědět, jak dopadl, do konce tohoto roku a do této doby bude proto Sokolov také žádat ROP o prodloužení lhůty o posečkání. „Jezdíme na ministerstvo už šest sedm měsíců," dodal Picka.

Za zimní stadion hrozí městu pokuta 240 milionů korun. K této částce stále nabíhají možné úroky. Pokud by Sokolov prohrál, činí prozatím dalších 8 milionů korun.
Poskytovatel dotace, jímž je ROP Severozápad, vyměřil Sokolovu platební výměr za chyby při rekonstrukci zimního stadionu. Polovina z 240 milionů je dotace, druhá polovina maximální pokuta. Sokolov se odvolal právě k Ministerstvu financí. Pokud neuspěje, bude žádat město o prominutí sankcí.

Rekonstrukce se dokončila před šesti lety. Šlo především o novou střechu. Návštěvníci stadionu se po ní mohou cítit mnohem bezpečněji. Alespoň to tvrdí stavbaři o nové konstrukci střechy tvořené dřevěnými vazníky, které mají lepší požární odolnost než kov. Navíc upozorňují, že dřevo lepené po vrstvách má i další výhody.

„Nemusí se natírat a má neomezenou životnost. Dnes se používají prakticky po celé Evropě. Při požáru dřevěné vazníky udrží déle konstrukci, kdežto kov se zkroutí a dojde ke zřícení mnohem dříve. Návštěvníci mají delší čas na evakuaci," uvedl tehdy stavbyvedoucí Václav Hroch.