Ze strany firem působících v Kraslicích na Sokolovsku sílí tlak na město, aby povolilo průjezd hraničním přechodem vozům nad 3,5 tuny. To nyní nepovoluje dopravní značení umístěné asi dva kilometry od hranic. Firmy však poukazují na to, že zrušení zákazu by jim ročně ušetřilo na dopravě stovky tisíc korun, což by se mohlo projevit i na zaměstnanosti. „Roční úspora by se pohybovala kolem sedmi set tisíc korun,“ konstatoval ředitel kraslického Car Trimu Miloslav Vošta. Pro německé majitele firmy je tato suma podle vedení Car Trimu nezanedbatelná, a tak by mohlo hrozit, že by se výroba přesunula jinam.

Zatím se mluví o tom, že by přes hranice nesměly klasické kamiony, ale jen nákladní vozy maximálně do dvanácti tun. O této možnosti budou v polovině listopadu jednat na mimořádném jednání krasličtí zastupitelé. „Musíme se nad touto podporou místních firem zamyslet, neboť region sužuje vysoká nezaměstnanost. Toto by mohlo pomoci,“ řekl místostarosta Otakar Mika i přesto, že v minulosti pořádal proti průjezdu kamionů demonstraci a inicioval petici, pod kterou se podepsaly tři tisíce lidí. „Jsem stále proti průjezdu klasických kamionů, ale myslím si, že několik menších nákladních aut z místních firem by až takovou zátěž neznamenalo,“ doplnil.

Řada lidí žijících v Kraslicích ale nechce o nákladní dopravě ani slyšet. „Už takhle tu jezdí mnoho osobních aut. Mám jen strach, že když se povolí průjezd těžším autům, bude to jen krůček k tomu, aby tu pak jezdily klasické kamiony,“ řekla Jolana Wernerová z Kraslic.