O tu usiluje ředitelka knihovny Daniela Drobečková dlouhá léta a chtěla by ji otevřít na největším sokolovském sídlišti Michal. Sloužit by měla především dětem, které to mají do centra přece jen dál. Vedení radnice souhlasí a hledá vhodné městské prostory. Na zřízení pobočky má pak připravený milion korun.

„Ano, pobočku bychom chtěli zřídit hlavně pro děti. Ty by si mohly na sídlišti půjčit nejen knížku, ale chtěli bychom zde mít i aktivity typu čtení či vyrábění. K nám to mají děti z Michalu přeci jen dál. Veškeré podobné aktivity knihovny, dětského domu a mládeže nebo Hornického domu jsou všechny takzvaně dole ve městě,“ říká Drobečková.

Jak upřesnila, pobočka by samozřejmě mohla sloužit i jako výdejní místo knížek pro seniory. K tomu již několik let knihovna provozuje službu starším lidem. Ta spočívá v tom, že zejména těm, kteří jsou omezeni pohybem, doveze knihy domů.

„V současné době hledáme vhodné prostory. Sídliště Michal nemá kulturní stánek. A dnes jsou knihovny i jakýmsi multikulturním centrem. Například pro malé děti z mateřinek na Michalu je docela problém dojít dolů do knihovny a zpět,“ řekla starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Potvrdila i, že má město na přestavbu připravený milion korun a rádi by celou akci realizovali ještě letos.

Pamětníci možná zaloví v paměti a vybaví si, že pobočku tam kdysi knihovna měla. Sídlila v bývalém Domě služeb.