To vše nechaly instalovat Městské lesy Kraslice na Domácím vrchu. Atrakce se staly okamžitě hitem mezi lidmi. Dokončeny byly právě tento měsíc. Projekt s názvem Domácí vrch – únik z nudy do přírody vyšel na zhruba 5,66 milionu korun a s financováním pomohla z velké části dotace.

„Jedná se o lesní stezku pro pěší i cyklisty, díky které byste měli poznat něco málo z krás naší přírody. Máme téměř 13 kilometrů tras, z toho je pět určených pro cyklisty,“ říká jednatel městských lesů Karel Bělohlávek.

Stezka se nese v duchu loupežnického života, inspirací byla pověst o loupežnících, kteří přebývali na hradě Hausberg a přepadali kupce. Na stezkách si užijí milovníci ferrat, tedy zajištěných lezeckých tras po skalních výběžcích, které jsou přímo pod zříceninou hradu Hausberg. Stezky jsou vybaveny jisticím ocelovým lanem. Pro užívání této stezky je zapotřebí mít jistící prvky pro lezení. Po celém areálu jsou pro dokreslení atmosféry rozmístěny autorské sochy. Autorem projektu je Kristína Greinerová, která dala projektu „současnou tvář“ a Martin Hovorka ji převedl do projektové dokumentace.

„Výborný nápad. Užili jsme si to. Je to příjemná procházka přímo v lese. Dá se u ní relaxovat i sportovat. Jen více podobných nápadů,“ říká Josef Veselý z Kraslic.

Ilustrační foto
Další školu zavírat město nehodlá