Město tam po letech nářků organizátorů akcí vybudovalo stání pro mobilní toalety, které budou fungovat i s obsluhou.
Kraslice do pořízení mobilního WC do sadů, přivedení inženýrských sítí a do výstavby dalšího veřejného osvětlení investovalo přes 2,2 milionu korun. „Do městských sadů jsme museli přivést přípojky vody a kanalizace. Pálení čarodějnic byla první akce, kdy bylo nové mobilní WC použito. A zkušenosti jsou zatím pozitivní,“ uvedl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední.

Technické služby přivezou mobilní záchod pro dámy a pány vždy na jednotlivou kulturní akci. Toalety pak připojí ke kanalizaci a vodě. U WC pak funguje obsluha, která zároveň střeží, aby záchody lidé neničili a toalety zůstaly čisté. „Zatím provoz běží takzvaně ve zkušebním provozu, kdy chceme technicky vše ještě doladit,“ řekl ředitel kraslických technických služeb Robert Vopička.

Městské sady, které patří městu, má ve správě Dechová hudba Horalka. Ta na začátku června oslaví výročí 60 let. Její kapelník Josef Novotný je rád, že radnice se do prací po letech pustila. „O toalety jsme žadonili už od roku 2003. Teď jsme se dočkali a jsme rádi, že si návštěvníci všech akcí budou moci kulturně a důstojně dojít na toaletu,“ řekl Novotný.

Stanovit zbývá ještě poslední, za jakých podmínek si budou moci mobilní WC zapůjčit pořadatelé festivalů a kulturních akcí. Věří, že to bude za symbolický poplatek, který by pokryl jen provozní režii.