Zastupitelé se touto možností zabývali na posledním jednámí před komunálími volbami. Jsou mezi nimi zastánci i odpůrci. Před volbami už ale většina nechtěla zatíčit městský rozpočet, proto návrh neprošel. Kraslice přitom počítaly s tím, že v prvopočátku by zřídili dvě místa městských strážníků. Musli by vybavit služebnu. Neslo by to náklady kolem 1,5 až 2 miliony korun i s platy. Mluvilo se i o levnější variantě. Například, že by nebylo nutné kupovat nový vůz pro strážníky. Ti by podle tajemníka Viktora Semráda mohli využívat stávající vozový park úřadu. S tím ale nesouhlasí místostarota Lubomír Zach. „Myslím, že vůz městské policie musí mít své vybavení a služební vůz radnice by se k tomu nehodi,“ říká.

K otázce se zřejmě vrátí až nové zastupitelstvo. Šéf místní státní policie Karel Stodoladoufá, že to nakonec dá městské policii zelenou. „Městká policie by nám odhlehčila s dohledem na veřejný pořádek,“ sdělil.

Kraslice měly v minulosti dva takzvané veřejné ochránce pořádku. Ti ale neměli takřka žádné pravomoce. Kvůli úsporám navíc radnice jednoho propustila.Občané by strážníky uvítali. Zejména ti, kteří bydlí v okrajových částech města. Myslí si, že v centru kde funguje kamerový systém státní policie vše ohlídá. Ne však už v odlehlejších čtvrtích. „Myslím, že by zřízení městské policie nebylo na škodu. Minulý veřejný ochránce pořádku zašel i k nám a upozorňoval občany třeba na odstavené autovraky,“ řekl Stanislav Patrovský který bydlí na Sklenné hoře.