„Doba jde dopředu, víme, že se musíme připravit na nové technologie a nové potřeby našich strážníků,“ je si vědom starosta Chodova Patrik Pizinger. V loňském roce proto proběhlo vyhodnocení toho, co městský záchranný systém potřebuje, a připravoval se projekt.

Postupná rekonstrukce by měla proběhnout ve třech etapách a celkově vyjít na zhruba sedm milionů korun. První část začne letos a bude se jednat o stavební úpravy přibližně za milion. „V rámci toho bychom upravili i místnost pro strážníky, aby tu měli pohodlí a potřebné zázemí,“ nastínil starosta. V plánu je i příprava nové serverovny, protože v objektu městské policie město do budoucna počítá se záložním serverem úřadu.

Největší část rekonstrukce, přibližně za 4 miliony, by připadla na příští rok a současné vedení doporučí tuto investici ke schválení novému zastupitelstvu. „Pevně věřím, že nás nové zastupitelstvo pochopí, městská policie je osvědčená, oslavila 25 let, není pochyb, že je tu správně, a ke své činnosti potřebuje moderní zázemí,“ je přesvědčený starosta. V tuto chvíli má město dva kamerové systémy, jeden analogový a jeden digitální, a chtělo by mít celý systém digitální. Pořídily by se tedy nové servery, počítače, zálohy, softwarové vybavení a zejména se počítá s modernizací kamerové stěny v dispečinku, aby mohl dozorčí plynule kontrolovat záznamy ze zhruba 70 kamer umístěných ve městě.

Dokončení modernizace předpokládá vedení města v roce 2020 a stálo by zbývající dva miliony. „Dovybavila by se stálá služba o komunikaci v krizových situacích. Telekomunikace, vysílačky, obnova nouzového agregátu, svolávací systémy pro hasiče, modernizace sirén. To všechno tu je z roku 2000 až 2001 a postupně to dosluhuje,“ popsal starosta Pizinger.

Chodovská městská policie je připravena pomoci 24 hodin denně, lidé si zvykli volat 156, když je potřeba. V současné době má po dlouhých letech zase konečně plný stav, tedy 18 strážníků, včetně velitele, a dva asistenty prevence kriminality.