Radnice ve zhruba šestitisícovém městě mluví o tom, že míst pro stání aut chybí až tisíc.
Radnice ale narazila s myšlenkou, že by se pustila do stavby vůbec prvního parkovacího domu.

Vlna kritiky vyvrcholila sepsáním petice, kterou budou obyvatelé ulice Pod Nádražím nyní městu adresovat.

Právě v této ulici si město nechalo zpracovat projekt na výstavbu parkovacího domu pro více než 60 aut za 30 milionů korun. Drtivá většina obyvatel se podepsala pod petiční archy, že ho tam nechtějí. Je na nich stovka podpisů.

„Parkovací dům tady nechceme. Stál by přímo před našimi okny a ustoupit by musela zeleň, kde si hrají naše děti,“ argumentuje Pavlína Benedová. Dalším se nelíbí, že z dnes jednosměrné ulice by údajně vznikla obousměrná, a zanikla by tak současná parkovací místa.

„Přibyla by tedy vůbec nějaká nová místa, když nyní zaparkuje v naší ulici až 80 aut a parkovací dům by nabídl 66 míst?“ ptá se další z obyvatel sídliště, který si nepřál zveřejnit jméno. Lidé mají také obavy, že by se do parkovacího domu stahovali bezdomovci a narkomani.

Podle vedení Kraslic se však město jen pokoušelo najít řešení problému, který tamní řidiči zejména při příjezdu z práce mají. Parkovací místa chybí také v ulici Pohraniční stráže nebo Sv. Čecha. Lidé tam nicméně mají možnost díky toleranci majitelů supermarketů parkovat na těchto soukromých parkovištích.

„Bohužel nová parkoviště už není kde stavět. Chybí místo. Proto jsme nechali zpracovat studii na případnou výstavbu parkovacího domu. Lidé nyní parkují nejen v této ulici, ale i v dalších částech města, kde se dá, a často porušují dopravní předpisy a blokují cestu složkám IZS. Proto hledáme varianty, jak řidičům ulevit,“ řekl místostarosta Kraslic Miloslav Poslední. Výstavba parkovacího domu ale nyní podle jeho slov není na pořadu dne.

„V současné době máme jiné investiční priority a v horizontu několika let se do stavby určitě nepustíme,“ poznamenal.

Parkovacích míst ale v Kraslicích přibude. Na sídlišti Sever-střed město vybuduje 80 parkovacích míst. Navíc se chystá vykoupit další pozemky pro parkování. Jedná se například o parcelu na předměstí Kraslic, kde na tamním sídlišti vznikne 40 až 50 míst.