Podvodné e–maily slibující zisk v řádech tisíců eur, které prý následně vyplatí firma Microsoft, zaplavují Sokolovsko. Člověk, jenž zprávu dostane, ji má podle pisatele přeposlat svým známým a pak čekat na ´tučný šek´ od nadnárodní společnosti. Ta ale jakoukoli spojitost s rozesíláním uvedených e–mailů odmítá a od celé záležitosti se kategoricky distancuje. Navíc zvažuje právní kroky proti poškozování svého jména.

„V oblasti internetu je v poslední době poměrně časté, že jména a ochranné známky významných společností jsou zneužívány k podvodných aktivitám různých subjektů, zejména pak k tomu, aby dodaly vážnosti některým podvodným e–mailům a s nimi souvisejícími nekalým aktivitám,“ uvedla manažerka protipirátských aktivit firmy Microsoft v České republice Markéta Mead. „Jménem společnosti prohlašujeme, že Microsoft nepořádá žádné podobné aktivity a důrazně se od nich distancuje. Zároveň se ohrazuje proti zcela zjevnému neoprávněnému užití svého jména k takové činnosti,“ dodala.

A kde se zprávy objevily? Některé e–maily dorazily do redakce Sokolovského deníku. Další pak například na Městský úřad v Chodově. „Obdobné zprávy ignoruji, takže jsem tento e–mail ihned vymazala. Podle mně se jedná o nesmysl a jasný podvod,“ řekla pracovnice úřadu Ivana Sarkányová.