Propojit páteřní cyklostezku Karlovarským krajem podél řeky Ohře s trasami ve Slavkovském lese chce Mikroregion Sokolov – východ. Napojit by se měla u Šabiny a směřovat dále k obcím v okolí Březové. Nová cyklostezka by měla vést také mezi Rudolcem a Arnoltovem podél bývalé silnice E6.

„Nyní je tento záměr ve fázi projektu," uvedl starosta Březové Miroslav Bouda. Ten je záměrem velice nadšený. „Ano, v kraji vede páteřní cyklostezka, já tomu fandím, jelikož to je smysluplná věc. Teď je ale potřeba udělat jakési logické napojení s okolními trasami. Ale není to jen o Slavkovském lese. Vždyť to může být i z druhé strany, třeba směrem na Kraslicko, nebo do Chodova," pokračoval Bouda. Současně zdůraznil, že páteřní cyklostezka má sloužit nejen těm částem, kterými prochází, ale mnohem širší oblasti. „Je potřeba, aby se cyklisté dozvěděli, že se z cyklostezky dostanou například přes Šabinu nebo Rudolec k zajímavostem a četným reliktům zaniklých vsí ve Slavkovském lese," pokračoval starosta.

Při přípravě cyklostezky spolupracují s mikroregionem města Sokolov, Březová i obec Šabina. „Musím kladně kvitovat, že nám Sokolov pomohl s finančním příspěvkem na projektování a zařizování výkupu pozemků na nové přemostění u Černého Mlýna, které bude sloužit právě pro cyklostezku. Obecně mi ale v regionu chybí společná vize a průniky. Pojďme dělat společné projekty, které nejsou jen pro konkrétní města, ale pro všechny ostatní z celého okolí. Když budeme pracovat dohromady, uděláme určitě více," prohlásil Bouda. Ten také připomenul, že i v případě cyklostezek je potřeba myslet dlouhodobě. „Jedna věc je vybudovat novou cestu, ale důležité je též zajistit servis údržby. A ten něco stojí," zmínil starosta.