„Na účet města přišlo v minulém týdnu 14 milionů za další dva prodané pozemky,“ vyčíslil zisk pro město tajemník Karel Tetur. „Poslední pozemek, který zbývá, by měl zájemce, který na něj uzavřel kupní smlouvu, zaplatit k 30. červnu,“ potvrdil.
Dva pozemky letos koupila firma PROPERTY TRUST, která je zmapuje, co se týče inženýrských sítí a možnosti využitelnosti plochy. Poté tam postaví haly, které bude pronajímat potenciálním zájemcům. Zajímavostí je, že firma není první, kdo dané dva pozemky koupil.

„V loňském roce jsme prodali tři pozemky v průmyslové zóně firmě TOPA STEEL Development z Hradce Králové. Ta však kvůli finančním problémům od dvou smluv odstoupila a nechala si nakonec pozemek pouze jeden,“ vysvětlila starostka města Věra Baumanová. V letošním roce rovněž firmy předpokládají, že by na zakoupených pozemcích měly začít stavět.

Město zkolaudovalo průmyslovou zónu v lednu roku 2015 a začalo nabízet jednotlivé pozemky. Vystřídalo se hodně firem, ale bez valného úspěchu. Ke konci roku prodalo město pouze jeden pozemek. Zlom přišel, když se vedení města rozhodlo nahrát videospot. „Myslím si, že ten hlavní impuls přišel, když jsme nahráli videospot. Právě firma z Hradce Králové nám při jednání řekla, že ho zhlédla a přilákal její pozornost,“ popsala už dříve starostka.

Příchodem firem do průmyslové zóny vzniknou desítky pracovních míst. „Průmyslová zóna je relativně uprostřed města, takže je to velká příležitost pro naše lidi mít práci takříkajíc na dosah,“ upřesnila.