„Zájem se hodně zvedl za covidu, když lidé nemohli cestovat na dovolené. Velká poptávka bývá před svátky Cyrila a Metoděje a Jana Husa, takže není divu, že v tu dobu byla Ohře plná. Teď už taková situace nebude,“ říká vodák.

Na vodní cestě na Ohři je tou nejoblíbenější částí právě ta do Varů, respektive etapa mezi Loktem a Karlovými Vary. „Ta je nejvytíženější a nejatraktivnější. Dá se se zvládnout za jeden den, tedy bez přespání, a je dostupná i pro ty nejmenší,“ konstatuje Pražák.

Právě dětské party bývají na Ohři v posledních letech hodně časté. Zatímco ubyly oddíly, lodě si nyní hojně půjčují tátové se svými ratolestmi. „Inspirací jsou pro ně filmy S tebou mě baví svět nebo Špunti na vodě, kdy party otců vezme na výlet děti,“ poznamenává.

Nadcházející dny vodákům příliš přát nebudou, protože má i nadále pršet. Teploty mají být ale kolem 25 stupňů. „Občasná bouřka a déšť až tolik nevadí. Horší jsou pro vodáctví dny, kdy teploty nepřekročí 20 stupňů,“ uzavírá Pražák s tím, že právě i kvůli počasí byl červen slabým měsícem.

Mimořádný pohled: Ohře v Karlových Varech jako říční dálnice | Video: Kopecká Jana