"Je to pro nás radostná zpráva a moc se těšíme. Komu se poštěstí čepovat pivo na olympijských hrách. Připravujeme se na odjezd, je kolem toho hodně běhání, vyřizování. Sháníme hlavně dopravu s chladícími auty. Jsme rádi, že Krušnohor bude na olympiádě," říká majitel kraslického pivovaru Vlastislav Kopecký. „Do Českého domu se chodí na pivo, a tak jsme rádi, že můžeme fanouškům z celého světa představit, jak dobré a různorodé pivo se u nás vaří,“ řekl Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru. Denně budou na čepu současně piva ze čtyř minipivovarů, kdy každý má možnost představit dva druhy.

V nabídce budou jak klasické ležáky, tak i různé pivní speciály, jako například ALE, IPA nebo kyseláč. Pivovar Clock má ve svém výběru i jedno pivo bezlepkové.

Pivovary jsme vybírali tak, abychom měli co nejširší zastoupení krajů České republiky a co nejpestřejší nabídku řemeslných piv. Za celou dobu olympijských her tak budou moct návštěvníci ochutnat až 32 různých druhů,“ řekla Blanka Konečná, projektová manažerka Českého domu.

K pivu fanoušci mohou vyzkoušet klasické národní pochutiny, ať už kváskový chleba upečený přímo na místě pekařem Karlem Rendlem, nebo něco ze široké nabídky trochu jiného českého rychlého občerstvení od firmy GAST-PRO z Trutnova. „Zaměřili jsme se na jídla, která jdou vzít do ruky a odnést s sebou. Připraveno máme od obložených chlebů, přes maso z vlastní udírny doplněné bramborovou lokší, až po sladkou tečku v podobě dukátových buchtiček s vanilkovou omáčkou,“ láká na menu šéfkuchař Michal Taufman.

Ve všech prostorách bude možné platit pouze platební kartou díky bezhotovostnímu systému VISA, která je partnerem Českého domu. Pro urychlení výdeje nápojů si návštěvníci předem nakoupí v kiosku žetony, které z recyklovaného plastu pro Český dům vyrobila společnost 3D Den, a následně je odevzdají u výčepu dle počtu zakoupených alkoholických i nealkoholických nápojů.

Minipivovary v Českém domě v Paříži:

Turnus 26.–30. 7. 2024
Pivovar Most
Pivovar Lucky Bastard
Pivovar Obora
Pivovar Nachmelená opice

Turnus 31. 7. – 3. 8. 2024
Pivovar Spojovna
Pivovar Clock
Pivovar Únětice
Pivovar Tišnov

Turnus 4.–7. 8. 2024
Vinohradský pivovar
Pivovar Kamenice
Pivovar Trautenberk
Pivovar Zichovec

Turnus 8.–11. 8. 2024
Pivovar Hostivar
Pivovar Krušnohor
Pivovar Permon
Pivovar Harry