Zdevastované byty nad kinokavárnou Alfa a jejich případná koupě, opravy či demolice budou stát miliony. Opuštěný objekt bývalé 4. základní školy též. V těchto a dalších projektech budou muset pomoci dotace, město by je těžko samo utáhlo. Pomoc při jejich shánění mu přislíbili zástupci Ministerstva práce a sociálních věcí.

„O možnostech čerpání vládních dotací na sociální věci jednala na sokolovské radnici náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí ČR Zuzana Jentschke Stőcklová," potvrdila mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková.

Zástupci vedení města jí ukázali budovu bývalé školy v Sokolovské ulici a představili záměr na její využití pro bydlení osob se zdravotním postižením. Navštívili také chráněné dílny Zdraposo s informací o možnostech využití dalších prostor a prohlédli si i zdevastované domy u kina Alfa, které chce město koupit a s pomocí dotací od státu opravit, nebo zbourat. Náměstkyně ocenila úsilí vedení města a přislíbila pomoc se všemi jeho žádostmi o podporu státu.

Domy u kina Alfa a jejich možný prodej zpět městu jsou právě v jednání. Část bývalé 4. ZŠ získal denní stacionář Mateřídouška. Její hlavní budovu lze proměnit též pro sociální účely, nebo ji zbourat. Všechny projekty jsou v řádech desítek milionů korun.