Zapojily se do focení kalendáře Jany Mensatorové, který kombinuje ženskost tance a mužnost hokeje. Výtěžek bude věnován na podporu Krajského dětského domova pro děti do 3 let.

„Tanečnice Miráklu nafotily společný kalendář s hokejisty HC Energie. Na pořízení snímků si našly čas i v době náročné tréninkové zátěže, kterou v období před mistrovstvím světa mají," prozradila vedoucí a choreografka úspěšného tanečního souboru Andrea Burešová. „Nápad to byl velice spontánní. Miluji tanec a hokej, proto propojení těchto rozdílných světů byla pro mne výzva, ale zároveň obrovská radost," řekla k projektu autorka fotografií Jana Mensatorová. Výstava fotografií z kalendáře bude minimálně do konce roku k vidění v Pizzerii u Areny v Karlových Varech. Kalendář je možné zakoupit přímo u Andrey Burešové za 220 korun. Celkem bylo vytištěno 500 kusů.

Taneční soubor Mirákl přitom už tento týden čeká mistrovství světa v Polsku. „Na prestižní soutěž v neděli vyrazilo na 40 tanečníků Miráklu, kteří budou Českou republiku reprezentovat hned s 18 choreografiemi. Jedná se vždy o nesmírně náročný taneční maraton, kdy při postupech musí jeden tanečník předvést svůj výkon i osmkrát denně," uvedla Burešová. Z loňského mistrovství světa si nejmladší kategorie přivezla zlatou medaili.