Porota jejich choreografii Pod křídly andělů vybrala jednohlasně jako nejlepší v celé republice. Mistrovství České republiky České taneční organizace se konalo o víkendu v reprezentativních prostorech Veletržního paláce Výstaviště v Praze. Během této čtyřdenní soutěže si Mirákl vytančil 6 titulů mistrů a 8 titulů vicemistrů ČR. Navíc jejich choreografii Pod křídly andělů mezinárodní porota vybrala do nedělního finále a právě zde taneční i VIP porota jednohlasně toto vystoupení vybrala jako nejlepší v ČR.

„Ocenění práce s našimi dětskými tanečníky nás nesmírně potěšilo. Vyhlašování bylo hrozně napínavé a to, že po ocenění choreografie Wintonovy vlaky a Nohy vyhrajeme potřetí, jsme opravdu nečekali,“ neskrývala radost i překvapení Andrea Burešová, vedoucí a jedna z choreografek Miráklu. Jak doplnila, ve VIP porotě během nedělního grandfinále zasedly i takové osobnosti jako David Gránský, Kateřina Neumannová a Nikola Márová a právě dívky z Andělů byly vybrány jako hostesky, které je na soutěž uváděly.

„Poděkování míří ke všem tanečníkům, kteří v neděli večer po čtyřdenní soutěži předvedli skvělý výkon. Právě díky nim získávají naše choreografie svou pravou tvář,” poděkovala za sebe i Markétu Vajdíkovou, druhou choreografku souboru. Nemenší díky pak podle jejích slov patří i rodičům tanečnic za podporu a skvělý fanklub.

Mistrovstvím České republiky však ještě není soutěžním dnům konec. Mirákl nyní o víkendu čeká finále tour Taneční skupina roku, kde tančí ve třech věkových kategoriích v extralize soutěže, a hned v pondělí navazující mistrovství Evropy v Praze. „Zde naši skupinu bude reprezentovat 17 choreografií,“ uvedla Burešová. Velké televizní finále soutěže Taneční skupina roku je pro tanečníky koncipováno jako velká show, kterou moderují hvězdy Evropy 2, a tanečníci, diváci a ostatní příznivci si ji náležitě užijí.

Mirákl nežije jen soutěžemi. Ve středu se v Ostrově konala každoroční exhibice, kde děvčata představila všechny nové choreografie. V červnu, když skončí všechny soutěže, budou tanečnice se svými choreografkami ještě pracovat na technice a zadají si úkoly na prázdniny. Ale ani ty nejsou úplně volné. „Připravujeme se na workshopy. Na některé si jezdí dívky samy po celé republice a od 14. srpna pak chystáme jeden i u nás. Mám přizvané významné lektory, přijede opět Nikola Márová či Hope,” uzavřela Andrea Burešová.