Na mistrovství světa vyrážejí tanečnice v nových soupravách.Zdroj: archiv Miráklu

„Jezdívaly jsme sem dřív jako diváci a účastníci workshopů. A moc jsme si přály jednou stát na té druhé straně, na jevišti. Letos poprvé se nám to povedlo a jsme všechny nadšené,“ referovala po návratu z Brna vedoucí Miráklu Andrea Burešová. Dance Life Expo Brno je sportovní a taneční festival, který se koná každý rok na brněnském výstavišti. Představují se na něm nejvýznamnější taneční skupiny, ať už profesionální, nebo amatérské, napříč všemi tanečními styly. Mirákl tak ve dvacetiminutovém bloku prezentoval TOP choreografie, s nimiž bude reprezentovat Českou republiku už od soboty na mistrovství světa v Polsku. „Děvčata tančila v hlavní části programu, v níž se představil například i balet Národního divadla či soubory z divadel z Brna, Olomouce nebo Českých Budějovic. Festival navštívilo přes 50 tisíc lidí a nás velmi potěšila zpětná vazba diváků, kteří ocenili naše vystoupení,“ vyzdvihla Burešová. Za odměnu si dívky mohly vybrat taneční workshopy, které tu během daného víkendu probíhaly a vedly je významné osobnosti tanečního světa, například bývalá primabalerína Royal Ballet Daria Klimentová.

V rámci festivalu se konal i flashmod, velká taneční show, kdy se jedné choreografie účastní co nejvíc tanečníků. „Choreografii je možné předem nastudovat. Dívky tak byly připraveny, stály v první řadě a s nimi si zatancovali i Ondřej Sokol, Andrea Verešová či Roman Šebrle,“ popsala.

Pro všechny účastnice to byl velký zážitek a zároveň poslední oddechnutí před závěrečnými přípravami na mistrovství světa v Polsku. Mirákl tu bude reprezentovat republiku s dvaceti choreografiemi. Děvčata v sobotu ráno přijedou a hned naskočí do devítidenního maratonu soutěží. Pokud uspějí a postoupí do finále, může některé z nich čekat během této doby až 28 vystoupení. „Čeká nás perných devět dní. Nejedná se pouze o taneční výkon, ale i o fyzický a samozřejmě psychickou připravenost, které se také věnujeme,“ poznamenala Burešová. Tanečnice se ale moc těší. „Na mistrovství je to vždy skvělé, velká atmosféra,“ potvrdila i jedenáctiletá Simon Elen Lajdová.