Malým tanečnicím z Miráklu se opět podařilo zabodovat v celosvětové konkurenci. Dětská kategorie s vystoupením Rockové panenky dokázala na mistrovství světa v Polsku vybojovat vicemistrovský titul a s ním i stříbrnou medaili. Do finálových bojů ale postoupily i další kategorie sokolovské taneční skupiny. Mirákl tak opět upevnil svou pozici ve světové taneční špičce.

„Druhou příčku svým fantastickým výkonem dokázaly vybojovat děti ve věku od 9 do 11 let. V týmu jsme navíc měly raritu – nejmladší tanečnici celého mistrovství, které je teprve sedm," informovala choreografka a vedoucí Miráklu Andrea Burešová. Naplno musela děvčata zatančit hned třikrát, a to v rámci základního kola, semifinále a nakonec finále. „Bylo to pro nás všechny obrovské fyzické a především emoční vypětí. Umístění si tak nesmírně ceníme, a to nejen toho nejlepšího, ale i všech finálových postupů," řekla Burešová a zdůraznila, že sokolovské tanečnice tentokrát své výkony musely předvést v neobyčejně silné konkurenci. „V Mikolajkách vystoupilo na 3000 tanečníků z 32 zemí světa. Tanečnice z Miráklu tak za sebou nechaly například národní týmy z Kanady nebo z Ruska, které procházejí naprosto nesrovnatelnou každodenní přípravou. Tanci se věnují místo školy, denně mají tréninky gymnastiky, akrobacie i dalších disciplín. Tyto týmy mají často na závodech vlastního fyzioterapeuta, psychoanalytika…, o tom si děvčata z Miráklu mohou nechat jen zdát, a přesto je dokázala porazit. To je naprosto úžasné," připomněla choreografka.

Na postup do finále dosáhl Mirákl ještě v dalších třech kategoriích – modernová malá skupina, juniorský duet a dětský duet. V polských Mikolajkách strávila taneční skupina celý týden. „Zpátky do Čech jsme dorazily v neděli nad ránem a odpoledne nás hned čekalo další vystoupení v Ostrově. Máme to zkrátka dost náročné. Ale stojí to za to," doplnila Burešová. Mirákl se tanečních mistrovství účastní pravidelně napříč všemi věkovými a žánrovými kategoriemi a domů se vždy vrací s celou řadou úspěchů, na kontě má už i světové mistrovské tituly.