Jeden triumf za druhým se daří získávat taneční skupině Mirákl ze Sokolova. Po úspěchu juniorek na Mistrovství světa v modern dance v Norsku, kde obsadily čtvrté místo, se utkaly s nejlepší taneční špičkou v kategorii show dance na soutěži v německé Riese. Zde Sokolovští došli až do semifinále, kde nakonec vybojovali desáté místo.

„Nešlo však jen o medaile, ale bylo to setkání nejlepších světových tanečníků z 38 států. Na jednom místě tak postupně vystoupilo 4 800 soutěžících ve všech kategoriích – děti, junioři, dospělí,“ uvedla vedoucí souboru Mirákl Andrea Burešová. „Přivezli jsme si spoustu zážitků, děti se v zákulisí perfektně zorganizované soutěže seznámily s tanečníky ze všech kontinentů, vyměňovaly si odznaky a upomínkové předměty. Bylo to skvělé,“ zavzpomínala na mistrovství světa v Německu Burešová.

Tím ale letošní aktivita Miráklu nekončí, naopak. Čeká je plně obsazený plesový kalendář a řada dalších vystoupení. „Naši choreografii z mistrovství – Seznamte se … Flinstounovi, veřejnosti představíme už tuto neděli na statku Bernard v Královském Poříčí v rámci adventního programu. A co se týče tréninku, tak ten nás nemine ani přes vánoční prázdniny. To abychom byli co nejlépe připraveni na další soutěžní sezónu,“ zmínila vedoucí.
„Pro sokolovské diváky pak v dubnu přivezeme nejlepší taneční skupiny Karlovarského a Plzeňského regionu. Konat se zde bude soutěž formací Emco Dance Life 2009,“ dodala.