Dva tituly mistrů České republiky vybojovali o víkendu tanečníci ze sokolovského Miráklu. Vyrazili na první letošní soutěž do Berouna a hned dokázali, že patří mezi tuzemskou špičku. V kategorii juniorek Mirákl zazářil s choreografií Leporelo. Další první místo v modern dance připadlo sólistce a současně trenérce skupiny, devatenáctileté Markétě Jandové z Karlových Varů.
„Abych přiznala, tak jsem vítězství vůbec nečekala. Na mistrovství jsem jela, abych si zasoutěžila, ale že bych předem přemýšlela o nějakém titulu, tak to vůbec ne,“ reagovala Jandová. Na soutěž si připravila choreografii, kterou si sestavila pro přijímací zkoušky na vysokou školu. Průprava jí zabrala dvě hodiny času.

„Stejně jako soutěž, tak i přijímačky pro mě dopadly dobře,“ podotkla čerstvá mistryně republiky. „Tím, že jsem na mistrovství zatancovala na českou písničku, jsem se odlišila od ostatních. Navíc jsem měla dobrý výraz a celkově jsem to prožila. Já vůbec ráda tančím, ani ne tak pro soutěže jako pro zábavu,“ doplnila Jandová.

Po Berouně budou soutěže pod hlavičkou Czech Dance Organization pokračovat sérií Emco Dance Life Tour pro velké formace. Pořadatelem této soutěže pro Karlovarský a Plzeňský kraj je právě taneční skupina Mirákl. „Předpokládá se účast až 500 tanečníků, kteří budou tančit o postupy do zemských kol Tour v 15 kategoriích,“ uvedla vedoucí Miráklu Andrea Burešová s tím, že soutěž se uskuteční 4. dubna v Městském domě kultury v Sokolově. „Zde také pilně trénujeme. Podmínky pro přípravu jsou zde naprosto skvělé,“ zmínila.

„Ocenění v podobě medailí samozřejmě potěší každého tanečníka. Činnost Miráklu však není pouze o honbě za nimi. O tom svědčí mimo jiné i to, že skupina pořádá již třetí ročník Taneční benefice, jejíž výtěžek je určen pro nadaci Pomozte dětem,“ připomenula vedoucí.

Benefice, na které se kromě předtančení Miráklu ve všech věkových kategoriích představí i zajímaví taneční hosté, se bude konat 26. března v sokolovském divadle. „Zde budou mít také diváci možnost vidět zlatem oceněné choreografie právě z Berouna. To, že skupina netvoří pouze pro sebe, dokazuje také další nominace na Osobnost města Sokolova v oblasti kultury. Tu loňskou Mirákl proměnil přímo v ocenění, které se vyjímá mezi dalšími poháry a medailemi,“ prohlásila Burešová.