Z mimořádného úspěchu se radují členky tanečního souboru Mirákl ze Sokolova. Na Mistrovství České republiky v uměleckých disciplínách v Berouně totiž posbíraly celou řadu výborných ocenění. Dařilo se jim v sólech, duech, show dance i jazz dance. Důkazem toho jsou medaile, které si mladé tanečnice dovezly domů. Čtrnáctiletá Markéta Vajdíková si na krk pověsila hned čtyři – zlatou, bronzovou a dvě stříbrné.

„Jsem velice šťastná, že se nám podařilo porazit největší elitu z celé republiky. Posbíraly jsme skoro všechny medaile,“ prohlásila Vajdíková – juniorská mistryně České republiky v tanečním sólu. „Doma jsou na mě hrozně pyšní. A já moc děkuji našim trenérkám, že s námi mají trpělivost. Jsme v pubertě, takže obdivuji jejich nervy,“ zažertovala.

Důvod k radosti má i třináctiletá Kateřina Hatalová. Ta v sólu vybojovala stříbro a zlatý kov vytancovala společně s Lucií Václavíkovou v kategorii juniorského dua. „Vůbec jsme tak skvělé umístění nečekaly. Mě osobně to hodně překvapilo. Že se nám dařilo, vděčíme dobré choreografii,“ řekla Hatalová. „Sólo jsem na soutěži tančila poprvé, takže jsem s výsledkem spokojená. Trénovala jsem asi měsíc,“ svěřila se tanečnice.

Mirákl bodoval i v dalších disciplínách. „Velkou radostí je pro nás také mistrovský titul v modern dance pro malé skupiny ve věkové kategorii dětí. Doposud se jedná o největší úspěch Miráklu, protože ve výsledkové listině za sebou zanechal špičkové taneční týmy jak z Čech, tak z Moravy,“ reagovala vedoucí skupiny Andrea Burešová.
„V každém předtančení se snažíme být originální, přijít s něčím novým, co může zaujmout. Navíc to pak baví jak nás, choreografy, tak i samotné interprety, když netančíme stále stejné věci. Je nutné dodat, že právě vybraní tanečníci, kteří v Berouně soutěžili, tráví na tréninkovém parketu každou volnou chvilku a jejich výkony jsou leckdy srovnatelné i s profesionály,“ dodala Burešová.