Tvrdé tréninky čekají v těchto dnech členy tanečního souboru Mirákl v Sokolově. Připravují se totiž na Mistrovství České republiky formací, které se uskuteční o víkendu 22. a 23. května v Kladně. Jedná se o vyvrcholení prestižních soutěží Czech Dance Organization.
„Postoupili jsme sem přes regionální a zemské mistrovství Čech se všemi šesti choreografiemi ve třech věkových kategoriích, v disciplínách modern, show a jazz dance, v nejvyšší třídě soutěže – extralize. Nominace na ME a MS máme již jisté právě v malých skupinách, sólech a duech, zda vyjedeme i s formací, ukáže právě až umístění na soutěži v Kladně,“ sdělila vedoucí Miráklu Andrea Burešová.

Přípravu berou vážně také samotné tanečnice. „Trénink máme pravidelně dvakrát týdně. Teď budeme navíc cvičit také o víkendu. Doma si zkouším různé prvky, celou choreografii ale ne, protože tam nemám moc místa,“ řekla třináctiletá Kateřina Hatalová z Miráklu, čerstvá mistryně České republiky v modern dance v kategorii juniorského dua.

To ale není všechno, na co se soubor v blízké době chystá. „Čeká nás slavnostní večer s předáváním absolventských diplomů Miráklu za letošní školní rok. Ten se koná 7. června v sokolovském divadle a pro naše tanečníky i ostatní diváky máme připravený herecký bonbónek,“ uvedla Burešová s tím, že návštěvníci uvidí hru Už zase skáču … v podání divadelního souboru Hop Hop při ZUŠ v Ostrově. „Tento soubor se pravidelně účastní mezinárodních divadelních přehlídek a festivalů a právě adaptace autobiografického románu Allana Marshalla Už zase skáču přes kaluže patří k novinkám v jejich bohatém repertoáru,“ pokračovala vedoucí.

Ve druhé části programu se pak všichni mohou těšit na mistrovské a jiné nejúspěšnější choreografie z tanečního repertoáru Miráklu a poté na vyhlášení Tanečníků roku v jednotlivých věkových kategoriích. „Kdo nás již trochu zná a byl se například podívat na vyprodané taneční benefici, asi tuší, že se určitě nudit nebude,“ podotkla Burešová.