Získávat zlaté medaile se i letos daří tanečnímu souboru Mirákl ze Sokolova. O minulém víkendu vystoupil v regionálním kole soutěže Topgal Dance Life Tour 2011, kde o postup do zemského kola bojovala téměř tisícovka tanečníků z Plzeňského a Karlovarského kraje. Mirákl tady ukázal, že mezi silné kluby rozhodně patří. Domů přivezl hned osm zlatých medailí. „Bylo to ze všech disciplín, ve kterých jsme tančili,” pochlubila se ředitelka Miráklu Andrea Burešová.

Současně uvedla, že cenné kovy byly oceněním za dětské i juniorské choreografie. „Při rozborovém semináři porota ocenila hravost a kostýmovou výbavu dětských choreografií, stejně tak výběr a zpracování témat starších tanečníků. Na druhé straně sami víme, že musíme pořádně zapracovat na technice, protože také celková technická výbava tanečníků rozhoduje o konečném umístění. Součástí tréninků Miráklu jsou tak hodiny věnované baletní, ale i gymnastické průpravě s odbornými lektory. Naše nová vystoupení se chystáme prezentovat nejenom na soutěžích, ale mimo jiné také na tradiční taneční benefici, kterou budeme pořádat začátkem června,“ sdělila Burešová.
Soutěžní tažení však pro Mirákl zdaleka nekončí. „Těžší taneční soupeři čekají juniorky tento víkend na mistrovství Čech v Jablonci nad Nisou. Ten následující se pak v Chomutově koná zemské mistrovství pro dětskou kategorii,“ upřesnila ředitelka.

Letošní, už čtvrtý ročník nejmasovější české taneční soutěže Topgal Dance Life Tour má 22 kol, která se postupně konají ve 14 městech. Rozdáno bude přes 45 tisíc medailí, uděleno bude 40 titulů mistrů ČR formací a 50 titulů mistrů ČR v sólech, duetech a malých skupinách. Dalších 24 formací se bude moci po celý rok pyšnit titulem vítěze soutěže celostátních kol.
„Chceme, aby se do soutěže mohly zapojit jak ty nejlepší taneční týmy z celé země, tak i začínající kluby. Také aby si všichni skvěle zatančili, pobavili se a měli příjemný pocit z výher. Proto jsou disciplíny rozděleny do tří výkonnostních kategorií,“ zmínil Jiří Hubený, prezident občanského sdružení Czech dance organization, které taneční soutěž pořádá.