A město už teď přemýšlí o využití prostranství. Ve hře jsou tři varianty, které vedení města prezentovalo občanům na veřejném projednání. Starý dům byl jedním z prvních bytových domů v Horním Slavkově, v posledních letech už ale poskytoval bydlení zejména lidem sociálně nepřizpůsobivým. „Skladbou občanů, ale i stářím už dům v podstatě nevyhovoval. Poslední nájemníky, kteří tu žili, jsme museli přestěhovat do jiných bytů i z bezpečnostních důvodů,“ vysvětlil starosta města Alexandr Terek. Pustit se do rekonstrukce domu je absolutně nerentabilní, v domě není zavedeno ústřední topení, vodu si obyvatelé ohřívali v takzvaných lázeňácích. Proto se město rozhodlo raději bourat, a to s pomocí dotace. „Chceme žádat z programu Ministerstva pro místní rozvoj na demolice vybydlených objektů. V letošním roce chystáme projektovou dokumentaci na demolici, a když budeme úspěšní a vše půjde podle plánu, tak bychom v roce 2019 bourali,“ upřesnil starosta.

Podmínkou dotačního programu je, že do tří let musí na daném místě vzniknout veřejně prospěšná stavba. Architekti připravili tři varianty možného využití, o kterých zástupci města diskutovali během veřejného projednání s občany. První možností je výstavba menšího amfiteátru, kde by se v letních měsících mohly konat kulturní akce. Plocha by byla multifunkční. „Betonovou plochu pod pódiem bychom vybavili chlazením a v zimě by mohla sloužit jako kluziště,“ nastínil starosta Terek. Jak doplnil, díky suchému ledu by zájemci mohli bruslit i v létě, pokud by zrovna nebyly akce.

Druhou variantou je trošku jinak pojaté dětské hřiště. Na svah, který je dnes za domem, by se položila lezecká stěna a skluzavky. Třetí možností pak je nízké lanové centrum v podobě dřevěných kůlů, na nichž jsou lanové prolézačky, které nepotřebují žádné extra jištění. „Amfiteátr s kluzištěm bohužel nezískal u lidí velkou podporu. Ti, co přišli, mají nemilou zkušenost s obyvateli, kteří tu žili, a odmítají cokoli, co by přilákalo širší veřejnost,“ konstatoval starosta. Jak doplnil, naprosto toto stanovisko chápe, ale je podle jeho slov důležité si uvědomit, že Horní Slavkov je město a ve městě je třeba počítat s budováním městské infrastruktury. Lidé se potřebují bavit a mít k tomu potřebné zázemí a služby. Proto ho rovněž mrzí, že se projednání nezúčastnila široká veřejnost, ale jen lidé z nejbližšího okolí. V úvahu tak připadá kombinace dalších dvou variant, tedy dětského hřiště s prvky lezeckými i lanovými. A v tomto směru se město bude dále ubírat.