Sepsali petici a žádají v ní město, aby zvýšilo bezpečnost lidí na frekventovaném přechodu pro chodce v Sokolovské ulici. Chtějí vybudování retardéru na přechodu pro chodce v ulici Sokolovská u tamní pošty. Silnice je ovšem krajská a tudíž na ní nemůže Sokolov nic podobného budovat. Přesto však udělá další krok k zajištění větší bezpečnosti chodců i samotných řidičů.

"Ve zmíněné lokalitě jsou dvě autobusové zastávky, a to přímo na hlavní ulici, kde busy zastavují. V dopravní špičce tam za nimi stojí kolony aut, které mnohdy zasahují až do přilehlé křižovatky. Reagujeme na petici a necháme udělat takzvané zálivy, kdy autobus nebude muset stát přímo na komunikaci plné projíždějících aut. Zvýší se tak rozhledové poměry a dopravní situace tam bude mnohem bezpečnější a přehlednější," říká místostarosta Sokolova Jan Picka.

S lidmi trpí na hranicích i domácí zvířata. Kraslický útulek jim poslal krmivo.
S lidmi trpí na hranicích i domácí zvířata. Kraslický útulek jim poslal krmivo

Petenti požadovali kromě vybudování retardéru také nové zvýraznění přechodu pro chodce bílou barvou a vylepšení současného osvětlení. Místní tvrdí, že tento přechod je velmi využíván nejen dospělými, ale také velkým počtem školáků. „Jelikož tam došlo nedávno i k tragické nehodě, je podle nás na místě zajistit vyšší bezpečnost občanů,“ uvádí se mimo jiné v petici.

Dvaašedesátiletý řidič Škody Fabia tam nedávno zřejmě přehlédl šestasedmdesátiletého muže, který přecházel komunikaci po přechodu pro chodce. "Při dopravní nehodě chodec utrpěl zranění, kterým na místě bohužel podlehl," řekla Kateřina Pešková, mluvčí Policie České republiky. S řidičem policisté provedli orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a také na orientační test na návykové látky, které vyšly negativně.

"Problém některých přechodů pro chodce je ten, že jsou špatně osvětlené. Moderně budované přechody mají po obou stranách ledkové osvětlení vozovky, které je vidět z dálky. Vidět je tak i to, zda po něm někdo jde či nikoliv. Když poté přijedete na přechod, který není nasvícený a navíc je barva vybledlá, je k neštěstí velmi blízko. Jen značka chodce neochrání," myslí si jeden z řidičů Pavel Stejskal ze Sokolova.

Lidické nábřeží v Sokolově se na půl roku uzavře. Město pustí auta na Staré náměstí.
U kláštera budou moci během rekonstrukce vozovky parkovat jen řidiči s kartou

Zmíněné kovové retardéry jsou například u základní školy Křižíkova. Zatímco rodiče zejména malých školáků si je nemohou vynachválit, lidé bydlící naproti v panelových domech jsou zoufalí. Musejí totiž poslouchat nepříjemný zvuk aut a zejména těžkých autobusů, které přes retardéry přejíždějí. "Hlavně v létě se nedá ani vyvětrat. Jsou to hrozné rány, které slyšíme i při zavřeném okně," stěžují si tamní lidé. "Nic jiného rychle jedoucí piráty silnic nezastaví," oponují rodiče školáků.