Novým starostou Chodova se podle očekávání stal Patrik Pizinger z Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst (HNHRM). Na postu prvního muže města tak vystřídal dlouholetého starostu Josefa Horu (HNHRM), jemuž dělal v posledním volebním období zástupce.

Volba nového starosty tak nebyla pro občany Chodova žádným velkým překvapením. Patrik Pizinger svůj zájem o post otevřeně projevil už před volbami, kdy Josef Hora ohlásil svůj odchod. Když HNHRM ve volbách s více než 50 procenty všech hlasů drtivě zvítězilo, už jeho zvolení nestálo nic v cestě. Zvědavost ovšem vzbudilo obsazení postu místostarosty. Zastupitelé na něj zvolili úplného nováčka v zastupitelstvu, učitele dějepisu a němčiny Luďka Soukupa (HNHRM).

„Věřím, že budeme v rámci konstruktivní spolupráce všichni společně pracovat pro město," uvedl mimo jiné po svém zvolení Pizinger s tím, že v řízení a směrování města chce navázat na svého předchůdce.

Rada města bude mít jako v minulém období sedm členů. Kromě Patrika Pizingera a Luďka Soukupa v ní usedne Jiří Vacek, Ladislav Zapf (oba HNHRM), Josef Pojar, Monika Zezulová (oba ČSSD) a Jiří Tureček za Unii pro sport a zdraví. Předsedou kontrolního výboru se stal Josef Pojar, finančního Jan Smolka (HNHRM) a osadního Jiří Vacek.