Koupaliště se už totiž připravují na nadcházející koupací sezónu. Většina oblíbených koupališť přinese letos alespoň jednu novinku.
Lidé si na Sokolovsku oblíbili několik přírodních koupališť, mezi nejnavštěvovanější patří sokolovský Michal, chodovská Bílá voda a Anna v Novém Sedle. Každé z těchto koupališť chystá sezónu zahájit zpestřením.


„Sezónu v letošním roce otevře zahajovací koncert, který proběhne už 23. května. Přijede hned několik kapel – Krucipüsk, Reskond, Visací zámek i Crystal Ball. Hned nadcházející týden, tedy 29. až 30. května, se ale můžou lidé těšit na velkou novinku koupaliště Michal. Letos vůbec poprvé, co je otevřené, proběhne v jeho areálu mistrovství světa ve trialu. Lidé ho znají doposud z Březové u Sokolova," informoval za koupaliště Pavel Walter.


Zajímavou novinku najdou i návštěvníci chodovské Bílé vody. Doposud zde mohli využít cvičebních strojů pod širým nebem, pláž, ale letos tu najdou i „knihovnu". Městská knihovna plánuje umístit do lokality Bílé vody mobilní knihovnu, která lidem už slouží i na Starém náměstí. V parných dnech si tak k opalování můžete přečíst i nějakou dobrodružnou knihu nebo zamilovaný román. Pokud navíc máte doma knížky, které nechcete vyhodit a zároveň stojí za přečtení, můžete je vložit do knihovny. Mobilní knihovna má totiž za cíl právě výměnu přečtených knih.

O krok blíže svému cíli je i město Nové Sedlo, které se zaměřilo na úpravu „Malé Anny". „Chtěli bychom dokončit projekt týkající se revitalizace okolí Malé Anny, která navazuje na koupaliště Velká Anna. Stále ale čekáme na rozhodnutí o dotacích. Mělo by dojít na odbahnění nádrže, opravu břehů a kompletní vyčištění, zatím ale stále čekáme na rozhodnutí, uvidíme," řekla Věra Baumannová, starostka města. 

Autor: Klára Čurlinová