Historii, golfovou etiku i základní údery poznaly během dvou uplynulých víkendů děti na sokolovském golfovém hřišti. Dvě soboty se zde totiž konal den otevřených dveří speciálně pro mládež.
„Při golfu se naučí hlavně disciplíně,“ vysvětloval přítomným trenér Karel Skopový starší. Podle něj je totiž více než zvládnutý golfový švih důležitější ovládání se a soustředění. Společně se svými pomicníky, například svým synem Petrem Skopovým, jedním ze současných nejlepších golfových hráčů v republice, ukazoval dětem a jejich rodičům tréninkové pomůcky pro golf a všichni si pak mohli vyzkoušet odpaly i doklepávání do jamky. „Byl jsem tady s vnukem. Docela se mu to líbilo. Možná by mohl začít chodit pravidelně, nabídka je to zajímavá,“ uvažoval po skončení dne jeden z přítomných dospělých.
Sokolovský golf nabízí pro děti speciální výukové programy. Kromě toho může mládež po zvládnutí hry využít i zvýhodněného členství v klubu. Ti zkušenější předvedou svojí hru 12. května, kdy se na sokolovském hřišti koná Junior Cup.