Pobavit se, přiučit se něco o svém bezpečí nebo se dozvědět, kam se natáhnout pro pomocnou ruku. Tyto možnosti měli ve středu v podvečer sokolovští senioři v Městském divadle. Zábavný i poučný večer si tu pro ně připravila městská policie. Užít si tak mohli například vystoupení Karla Štědrého nebo Pavlíny Filipovské. Překvapením večera však zřejmě bylo vystoupení zástupců sokolovského studentského zastupitelstva. To seniorům nabídlo, že se na studenty mohou kdykoliv obrátit s žádostí o pomoc či společnost.

„Pokud byste potřebovali doprovodit k lékaři, chtěli pomoct s organizací kulturních, společenských nebo turistických akcí nebo se třeba jen cítili sami a chtěli si popovídat, jsme tady pro vás. Chceme, abyste to věděli a neváhali se na nás kdykoliv obrátit," řekla za sokolovské studentské zastupitelstvo jeho předsedkyně Lucie Šípová. Studenti také seniorům zazpívali koledy a připomněli, že i oni dodržují některé vánoční zvyky a tradice. Senioři se na ně mohou obracet prostřednictvím Hany Procházkové z městské policie.

Právě Hanka Procházková tradičním večerem pro seniory provázela a připomněla i některé projekty, které město Sokolov pro seniory v poslední době zrealizovalo. „Senioři se mohou účastnit například kurzů sebeobrany, které vždy dvakrát do roka zdarma pořádáme. Prozatím deseti seniorům se podařilo umístit domů tísňové tlačítko, které v případě nouze mohou stisknout a ono vyšle signál příslušným institucím. Pokračovat bychom chtěli také v projektu Senioři, který už pomohl starším lidem zdarma zajistit například dveřní kukátka, řetízky nebo naučná DVD," připomněla Procházková.

Karel Štědrý a Pavlína Filipovská pak zaplněný sál Městského divadla rozezpívali známými hity, jako například Včera neděle byla, Pramínek vlasů nebo Tereza. Srdečným přáním večer uzavřel ředitel diecézní charity v Plzni Jiří Lódr. „Máte tu úžasné mladé lidi, takovou nabídku jsem ještě na vlastní oči nikde neviděl. Určitě ji využijte, protože udělat si na sebe vzájemně čas je ten nejkrásnější dárek, který můžeme lidem kolem sebe dát. A o to víc to platí o Vánocích. Pokud dokážeme najít ve svých srdcích radost, nikdy nebudeme sami," řekl.