V rámci školního projektu se žáci středních škol zapojili do cyklistické výzvy.V rámci školního projektu se žáci středních škol zapojili do cyklistické výzvy.Zdroj: ISSTE Sokolov V rámci školního projektu se žáci středních škol zapojili do cyklistické výzvy. Největší ujetá vzdálenost přinesla ocenění i hodnotné ceny od místních sponzorů. I přesto, že se žáci vypravili na kole především pro svůj prospěch, byli oceněni ti, kteří ujeli největší vzdálenost. „První místo a 37 kilometrů dosáhli hned dva žáci, Kastl a Kalabza, oba ze třídy 3PT (obor Informační technologie). Třetí místo získal Patrik Nágl z třídy 3PA (obor Strojírenství) s ujetými 34 kilometry. Děkujeme sponzorům Cyklo Vondráček a Cyklosport LBK za ceny pro vítěze,“ ocenil Pavel Janus, ředitel ISŠTE.

Žáci chtěli udělat nejen něco pro sebe a své zdraví, ale také pro planetu. „Čím víc budeme jezdit na kole, chodit pěšky, tím méně vyloučíme do ovzduší škodlivého CO2 , budeme mít lepší kondici a budeme zdravější na těle i na duchu,“ vysvětlily nám paní učitelky Monika Horárová a Daniela Synáčová, hlavní organizátorky kampaně.

V Zámeckém parku a Husových sadech buďte opatrní, do konce října tu probíhá ošetření stromů. Ilustrační foto.
V sokolovských městských parcích začalo rozsáhlé ošetření stromů

„Kampaň obyčejného hrdinství škola okusila i na vlastní jazyk, kdy v prostorách školy proběhla rozsáhlá ochutnávka pokrmů zdravé výživy. Na 12 vzorků chutnalo a logicky bylo brzy ze stolů pryč. Na dvě stě žáků zjišťovalo své první pocity z jídel, o kterých nemělo ani ponětí. Poděkování patří zejména Monice Horárové, největší hrdince,“ doplnil ředitel Janus.