Naplno se věnovat výuce tance a předávat mladým své zkušenosti se rozhodl choreograf a zakladatel taneční skupiny Masers company Crew Roman Krátký. V uplynulých letech dokázal k sobě přitáhnout celou řadu nadšenců, kteří nejen usilovně trénovali, ale i sklízeli úspěchy na prestižních soutěžích. V tomto trendu hodlá Roman Krátký pokračovat i nadále, avšak už jen jako trenér a dobrý rádce. „Hlavní věkovou kategorii, která měla dobré jméno na tanečních soutěžích a kulturním dění v našem regionu, jsem minulý rok z důvodů malého počtu tanečníků ukončil. Od té doby se věnuji jen dětské a juniorské kategorii. Já osobně jsem už tančit přestal a v nynější době pouze trénuji. Mým úkolem je připravovat děti na různá vystoupení v regionu a okolí, ale především na taneční soutěže," pověděl Krátký. Jeho škola tance se zaměřuje na street dance a od loňského roku čítá 80 tanečníků a tanečnic ve věku od 6 do 18 let. Pravidelné tréninky se konají v sokolovském MDK a kulturním domě v Lomnici.

„Stanovil jsem si jasný cíl, a to naučit dnešní generaci mladých lidí a dětí tančit. Chtěl bych, aby se věnovali jiným věcem, než jsou sociální sítě, našli si nové přátele, uměli si pomáhat v kolektivu a byli přátelští," prohlásil Krátký.

A jaké má plány pro letošní rok? „S dětskou kategorií, což jsou děti ve věku od 6 do 11 let, chceme jet na významné soutěže, jako jsou Taneční skupina roku 2013, CDO Czech Dance Organization 2013 a další, konané v celé republice," nastínil vedoucí taneční školy.